22.4.2019 Well Absolut na tabuli v Memoriálu Profesora Václava Michala

Dotovaným pátým místem a nejlepším umístěním co se domácího chovu týče potvrdil Well Absolut v Memoriálu Profesora Václava Michala, dostihu I. kategorie na 1.400m, že svou třídou patří do špičky ročníku. Přestože ho asi 600m po startu zagalupoval jeden ze soupeřů a Jan Verner musel řešit překvapivé vybočení koně, což oba trochu rozhodilo, došel do cíle na pěkném pátém místě a oplatil Big Benovi porážku z prvního životního startu na stejné distanci. 

Dostih se odehrál ve velmi svižném tempu a vítěz (Amazing Gangster) proběhl cílem ve druhém nejrychlejším čase historie tohoto dostihu.

Vzhledem k tomu, že nepovažujeme Wildu za sprintera, hledíme s nadějí ke startu Velké Jarní, kde snad prodá "dostih v nohách" na distanci, která by mu měla více sedět. Věříme, že se sečná ranka na Wildově pravé zadní zhojí bez problémů a že nám tento drobný incident koníka do budoucna neodradí od bojovného výkonu. Po dostihu byl sice na nás trochu "naštvaný", ale doma čekající večeře mu náladu zjevně vylepšila. Ráno po dostihu je nožka lehce oteklá, ale koník je veselý a vypadá to, že dostih prostál bez následků.

Děkujeme všem, co přišli fandit, a těšíme se na shledanou 11. května opět v Chuchli, tentokrát při Velké jarní ceně.

video z dostihu - Memoriál Michala 2019

 Fotodokumentace z dostihu již byla přidána do Fotogalerie.

Well Absolut

 

 

YmI3NT