11.5.2019 Well Absolut ve Velké jarní ceně

Wilda se o víkendu postavil na start Velké jarní ceny, dostihu kategorie Listed na 1.600m pro 3leté hřebce, první části tkzv. klasické trojkoruny.

Od dostihu jsme si hodně slibovali, koník chodil v práci super a všichni jsme si mysleli, že to v dostihu "prodá". Bohužel, neprodal. Doběhl osmý. Sice ne daleko od vítěze, ale mnohem hůře, než jsme doufali. Ještě na distanci to vypadalo na boj o druhé až třetí místo, ale potom nás "přejeli". Žokej byl po dostihu zklamaný, protože se mu zdálo, že koník nevydal, na co měl - lidově řečeno, že se na to vykašlal.

Z opakovaného zhlédnutí dostihu se nabízí, že kůň možná není schopen akceptovat závěrečné zrychlení a jde si "svým tempem". Za cílem se téměř nedá zastavit, ale před cílovou podkovou už prostě nezrychlí. Zkusíme tedy distanci dále prodloužit a otestujeme jeho vytrvalecké předpoklady 1. června opět ve Velké Chuchli, tentokrát při Velké červnové ceně, dostihu I. kat. na 2.200m. Snad delší distance Wildovi zachutná a konečně ukáže závěr, který nám ukazuje v tréninku a na který se již od počátku sezóny marně těšíme...

 Děkujeme dámám i všem ostatním, co nás přišli podpořit a vzkazujeme: "Držte nám palce i nadále a vězte, že i cesta je někdy cíl!".

 video z dostihu a TV přenos (cca v čase 40min)

ČT přenos Velká jarní cena

Velká jarní cena 2019

 

NmFiN2N