Chystáme se na Cenu Labe...

Dnes, 3. října 2022, byla publikována startovní listina Ceny Labe, ve které se po krátké odmlce na pardubickém závodišti představí Well Absolut. Wilda se od června na dráze neobjevil, což byl záměr, abychom ho udrželi ve zdraví a vyladili formu právě na Cenu Labe.  

V rámci relaxace došlo i na fyzioterapii a to včetně akupunktury, takže péče byla příkladná (a nákladná) a teď už nezbývá, než doufat, že se koník za poskytnutou péči odvděčí. 

Dle sázkových kanceláří nastupujeme v roli druhého favorita hned za Chelmsfordem, se kterým jsme se letos na dráze nepotkali, takže se nám jen těžce odhaduje, jak by to mohlo dopadnout. Chelmsford totiž, stejně jako Wilda, podlehl v Pardubicích Night Moonovi a to nachlup stejně - o 5 délek, jen na kratší distanci. Zatímco v případě Wildy finišoval v dostihu na 5.200m na třetím místě za Night Moonem a Well Absolutem Laverno s výrokem "daleko", Chelmsfordovi dýchala z bezprostřední blízkosti na záda Dajuka v dostihu na 4.400m. Ta ale disponuje výrazně lepší formou, nežli Laverno... Takže zase nejsme o moc moudřejší. Chelmsford je "rozběhaný", Well Absolut zase "pošetřený". V neděli tak pravděpodobně rozhodne aktuální forma nebo kapka štěstí. 

V sedle se představí už tradičně Jarda Myška, který koníka dokonale zná a na skocích mu věří. Otázkou je, zda se někdo ujme tempa. Pokud ne, obávám se, že opět odvodíme celý dostih a v cílové rovině se budeme modlit, aby Wildovi stačila jeho rovinová třída.

Každopádně, nedělní vystoupení, pokud se vydaří,  bude pro Wildu znamenat první část vstupenky do Velké Pardubické 2023. Tak nám v neděli ve 14:15 držte palce a my se vás pokusíme nezklamat.

Startovní listiny 9. října Velká pardubická

 

MDQ2NW