AKTUALITY
21.6.2019 - Mirax jako jezdecký kůň

Tak jsem pro vás zase po čase nafotila Miraxe. Za tu dobu, co jsme ho stáhli z dostihového dění se usadil, zklidnil a roli drezurního učně si už celkem užívá...a my s ním.

Mirax Svárov 2019

16.9.2018 - Wilda o chlup druhý při svém debutu ve Velké Chuchli

16. září se Wilda postavil na svůj první životní start. Dostihové odpoledne bylo ve znamení "šťastné třinácky". Wildu ubytovali v boxe č. 13 a vylosovali jsme si startovní číslo 13. Po tomto zjištění nám nezbývalo, než čekat, jak se hned se dvěma třináctkami koník popere, Jak se ukázalo, třináctka nemusí být vždy smolné číslo. Wilda vystartoval do dostihu na 1.400m sice "zvenku", ale brzy se propracoval na solidní pozici ve středu pole a po drtivém finiši mu odolal jen Big Ben, který už ale jeden dostih absolvoval a byl tak ve výhodě. Tento Wildův výkon nás moc potěšil a potvrdil, že jsme nejspíš koníka vybrali dobře. Držte Wildovi palce, ať je důstojným nástupcem úspěšného Miraxe.

říjen 2017 - Nová posila stáje Racing Photo - Well Absolut

Na podzim roku 2017 jsme zorganizovali malou rošádu...Miraxe jsme poslali odpočívat a povolali do boje novou posilu z Napajedel, hnědáka Well Absolut (Puvoir Absolu (GB), Well Knit (GB)). Koník se u Jardy rychle zabydlel a prozatím se chová slušně a jeví se jako talent. Tak se uvidíme na sklonku léta na dráze...

Mirax ukončil kariéru

15.11.2017 Po zralé úvaze jsme Miraxe penzionovali. V nejlepším se má přestat a já už nevidím další mety, které bychom mohli zdolávat. Mirax se v tréninku projevil jako spolehlivý pracant a já se rozhodla, že si zaslouží odpočinek a pohodový režim rekreačního koníka a rodinného mazlíka. Momentálně se navzájem oťukáváme na rodinné farmě Loreta u Vlašími a Mirax si zvyká na nové pořádky a požadavky. Je to hodný koník a velký mazel a tak věřím, že nám to spolu půjde dobře.

Poohlédla jsem se již po Miraxově (snad důstojné) náhradě a zakoupila v Napajedlích novou naději stáje Racing.photo - hnědáka Well Absolut. Je to roček a tudíž se nejdříve představíme příští rok na rovinách. Začneme tak psát novou etapu naší dostihové stáje a samozřejmě doufáme, že bude úspěšná.

Děkuji Miraxovi za jeho nasazení a pracovitost a věřím, že "Well" půjde v jeho stopách. Je to velký sympaťák... Zachovejte nám přízeň!

Mirax vítězně v Ceně Vltavy

8.10.2017 - A je to tady! Mirax v neděli podal svůj nejlepší výkon kariéry a v Ceně Vltavy zdevastoval své soupeře stylem start-cíl s výrokem "Velmi lehce 9". Je to krásná tečka za jeho krosovou kariérou a já mu tímto děkuji za těch pár krásných chvil, co nám během své kariéry přichystal.

Koník je po dostihu v pořádku a pomalu se připravuje na novou etapu svého života, kdy zamíří nejprve do Bolinky, kde si odfoukne, a pak se uvidí...

Pokud byste si chtěli připomenout Miraxův triumf, níže uvádím odkaz na video.

Děkuji všem, co fandili, za podporu, bez Vás by to nedal!

Martina Poláková

Racingphoto

http://www.ceskatelevize.cz/sport/nejlepsi-videa/362230-zaznam-pateho-dostihu-127-velke-pardubicke/

Připomenutí loňské Velké...

Před začátkem nové sezóny bychom si rádi nostalgicky připomněli prozatím největší Miraxův úspěch a popřáli mu do té nové hodně štěstí...

www.ceskatelevize.cz/porady/11461394466-velka-pardubicka-2016/216471291200001-126-velka-pardubicka-s-ceskou-pojistovnou/

Cena Eton hodinářská začíná cca v čase 2:22 přenosu

Medailonek Jardy Myšky - Mirax ve filmu

Dostihový svět Jaroslava Myšky

 

Podívejte se na začátky Miraxe ve stáji ve Valech u Přelouče...

 

9.10.2016 Mirax v Pardubicích nenašel důstojného soupeře

Mirax se postavil v den Velké pardubické na start Ceny ELTON hodinářská, dostihu III. kat. steeplechase crosscountry na 4.700m. Hned od startu posadil Jarda Myška svého svěřence do čela 12-ti hlavého pole a tuto pozici až do konce neopustil.

Mirax přešel celý kurs dostihu bez zaváhání. V cílové rovině dokázal ještě polepšit a doběhl si pro druhé vítězství této sezóny stylem start-cíl s výrokem jistě, daleko. Za tento výkon mu handicaper nadělil známku 81kg, čímž Mirax překonal dosavadní nejlepší reprezentantku stáje Racing.photo Sharanu a stal se prozatím nejvýše ohodnoceným koněm stáje.

Těší nás zejména to, že se dostih na Miraxovi nijak negativně neodrazil, je zdravý a v dobré pohodě. V tuto chvíli koník již odpočívá a můžete se na něj těšit v průběhu příští dostihové sezóny. Doufám, že nám zachováte přízeň, Mirax si ji za své stále se lepšící výkony jistě zaslouží.

Děkujeme všem, co nám letos fandili a těšíme se na viděnou!

13.08.2016 Mirax vítězně v Kolesách

Po sérii lepšících se výkonů jsme v Kolesách konečně dobře odhadli tempo a stylem start-cíl zvítězili v dostihu III. kategorie na 4.000m. Tento dostih byl do jisté míry opravou minulého klání, kdy nás ve finální fázi dostihu předstihl Makler (POL) disponující lepší rovinovou třídou. Tentokrát jsme tempo ještě zlepšili a Makler (POL), stejně jako další čtyři účastníci dostihu byli v průběhu zadrženi. Ve finiši se s námi nakonec utkal jen bělouš Sokol (CAN), vítěz Zlatého poháru v Pardubicích z roku 2013. Ani ten ale nedokázal Miraxe vážněji ohrozit a ten si tak doběhl v sedle se svým stálým žokejem Jaroslavem Myškou pro letošní první vítězství.

Mirax se po dostihu cítil dobře. V tuto chvíli odpočívá a záhy naskočí do přípravy na vrchol sezóny. Pravděpodobně ho uvidíte v den Velké pardubické na startu některého z rámcových dostihů. těšíme se na viděnou.

23.7.2016 Mirax druhý v dostihu III. kategorie v Kolesách

Mirax zabojoval v Kolesách a poté, co již tradičně odvodil podstatnou část dostihu, zvládl v cílové rovině ještě polepšit na konečné druhé místo. Příště nás uvidíte opět v Kolesách a sice v sobotu 13. srpna. Přijďte fandit, Mirax je v dobré pohodě a tak se pokusíme minimálně obhájit!

4.6.2016 - Mirax třetí v Pardubicích

4. června doběhl Mirax na dotovaném třetím místě v dostihu III. kat. na 4.700m Steeplechase crosscountry v Pardubicích. Poučeni minulým startem jsme tentokrát nezkoušeli žádné taktické manévry a hned po startu posadili Miraxe do čela dostihu, aby si mohl nerušeně cválat. Mirax se nám za to odvděčil pěkným třetím místem.

7.5.2016 - Mirax v Pardubicích zadržen

7. května jsme se postavili na start dostihu IV. kategorie, steeplechase crosscountry na 4.500m v Pardubicích. Byl to první start sezóny a byli jsme zvědaví, jak se s tím Mirax popasuje...

Jarda chtěl koníka trochu pošetřit, tak ho nechal schovaného v poli. V Pardubicích před dostihem vydatně pršelo a oranice byla velmi hluboká. Navíc kurz dostihu byl zvolen tak, že by se dostih mohl směle přejmenovat na Velká oranicová. Každopádně, Miraxovi nesedl a když Jarda zjistil, že Mirax již není ochoten akceptovat tempo první skupiny při výběhu na ovál v závěrečné fázi dostihu, rozhodl se, že bude lépe koníka pošetřit do dalších startů.

Mirax zadržen video

12. září 2015 - Mirax v Pardubicích pátý v ostré zkoušce před Cenou Vltavy

V sobotu 12. září jsme zkusili štěstí v Pardubicích v  dostihu steeplechase cross-country na 4.500m III. kategorie. Společnost byla velmi důstojná - namátkou Eldorado, Valdemoso, Sixtyseven, Cherwick a další již ostřílení matadoři. O to více nás překvapil "tipařův palec", který uváděl Miraxe jako favorita dostihu.

Ačkoli jsme tento názor (při vší skromnosti) nesdíleli, šli jsme do dostihu s odhodláním podat co nejlepší výkon. Již tradičně se Mirax hned po startu usadil na špici a my jen čekali, kam až vydrží. Vydržel dlouho, skoro až domů. Páté místo a slušný závěr, je slibným výsledkem před nadcházející Cenou Vltavy, kde bychom se rádi představili návštěvníkům překážkového vrcholu sezóny v tom nejlepším světle. Snad to klapne.

V Kolesách zasloužené druhé místo

19.7.2015 Mirax nastoupil 19. července v Kolesách do dostihu IV. kategorie. Po odstoupení hlavního favorita byl považován za favorita právě Mirax, což nám lichotilo a zároveň nás lehce zavazovalo. Nakonec nás v rovině přespurtoval pouze náš tradiční koleský přemožitel Cross Ice. Více o průběhu dostihu se dočtete (a uvidíte) ve fotogalerii. Příště nás uvidíte v Pardubicích 12. září. Sledujte nás a fanděte!

Do dráhy a domů, aneb dostih se nekoná

12.06.2015 Při absenci jiných vhodných propozic jsme poněkud odvážně přihlásili Miraxe do Zlatého poháru, NL klasické steeplechase na 4.400m. Cílem bylo zejména otestovat, jak dobrý tempař je Mirax ve srovnání s kvalitními staršími koňmi. Bohužel, počasí nám nepřálo a tak byl dostih pro silně podmáčenou dráhu a špatné počasí (koně v zuřící bouřce nebylo na dráze téměř vidět) po opakovaném odkládání startu zrušen.

Hop a skok - aneb i žokej se utne

30.5.2015 Poslední květnová sobota nebyla pro naši stáj šťastná. Před dostihem sprchlo, na obloze se honily mraky a snad to byla předzvěst toho, co nás čeká...

Po startu se Mirax usadil na špici a cválal si spokojeně ve slušném tempu. Pole jsme vodili až do okamžiku, kdy se náš žokej zasnil a navedl koně na špatnou překážku. Budiž nám lehkou útěchou, že až do té osudné chvilky cválal Mirax v pohodě a žokej z něj měl "dobrý pocit". Věříme, že příště vám zprostředkujeme komplexní zážitek. Zachovejte nám přízeň...

Mirax v Pardubicích premiérově mezi staršími

8.5.2015 Mirax se 8. května 2015 představil ve své premiéře mezi staršími koňmi. Po nezdařilém experimentování v taktice na konci minulé sezóny jsme se usnesli, že nejlepší taktikou pro koně bude "nechat ho běžet a hlavně se s ním netahat" a tak jsme ho nechali, ať si tempo zvolí sám. Vyšlo to a Mirax se nám odměnil pěkným třetím místem. Více v sekci MIRAX...

Mirax odpočívá po náročné sezóně

12.1.2015 Mirax v tuto chvíli ještě odpočívá po náročné sezóně. Je spokojený, trochu se nám zakulatil a zase o něco povyrostl. Příští týden by se měl pomalu zapojit do přípravy na sezónu 2015. Bude to těžké, protože tento rok již budeme muset změřit síly se staršími, mnohem zkušenějšími soupeři. Je to však nutný mezistupeň k případným vyšším metám. Předpokládáme, že vyběhneme během května v Pardubicích. Sledujte tento web, dáme vám avízo...NOVÝ PŘÍRŮSTEK NAŠÍ STÁJE

Na skonku léta jsme si dovezli nový přírůstek do naší stáje...kobylku WPB jménem ZEFIRA. Dostihové ambice sice nemá, ale zato jí bude svěřen poklad největší a sice naše dcera Lucie. Zefira bude mít za úkol provést Lucku jezdeckými začátky, tak snad to obě zvládnou ve zdraví.NzY5MWFkZT