7.11.2018 Návštěva u Well Absolut

Podívejte se, jak odpočívají koně po dostihové sezóně. Wilda si odpočinek zasloužil a náramně si to užívá... Držte nám palce do klasického ročníku!

Well Absolut ve výběhu

7.10.2018 Well Absolut bez konkurence

7.10.2018 se Wilda postavil na svůj druhý start. Vyslali jsme ho do boje v dostihu třetí kategorie na 1.600m v pražské Velké Chuchli v rámci seriálu Fitmin Cup. Stejně jako při svém prvním startu jsme si vylosovali startovní číslo 13 a opět nám přineslo štěstí!

Po startu se Wilda usadil na čtvrtém místě a hlídal si, aby mu čelní koně příliš neutekli (minule nám pár metrů chybělo). Na začátku cílové roviny předvedl Jan Verner stejný manévr jako minule. Vytáhl Wildu na vnější stopu a pobídl k finiši. Od této chvíle už soupeři pozorovali jen Wildovu stále se vzdalující zadnici... Cílem Wilda prosvištěl zcela osamocen s náskokem 14-ti délek.

Byl to fenomenální zážitek, všichni jsme si to maximálně užili. Děkujeme koníkovi, jezdci, trenérům a všem, co nás přišli podpořit a těšíme se, co nám Wilda ukáže na jaře...

video z dostihu naleznete zde: video z dostihu

 

16.9.2018 Well Absolut zahájil kariéru velmi slibně

16. září 2018 se Wilda postavil na svůj první start. Vyslali jsme ho do boje v dostihu třetí kategorie na 1.400m v pražské Velké Chuchli. 

Koník se  choval velmi klidně a svého vodiče (Jarda Myška) i jezdce (Jan Verner) plně respektoval. Po  startu se usadil  asi v polovině   pole a na stejné pozici došel až do cílové roviny. Tam se Honzovi podařilo koníka namotivovat k drtivému finiši a cílovou podkovou procválal na krásném  druhém místě  s výrokem "boj, krátká hlava", když před ním uhájil o chlup prvenství Big Ben v sedle s Milanem Zatloukalem. 

Po dostihu byl koník lehce rozlámaný, ale již si odpočinul a dnes se těší na svůj druhý (a poslední) start sezóny. Poběží 7.října opět ve Velké Chuchli. Tentokrát si vyzkouší o 200m delší trať v rámci seriálu Fitmin Cup. Přijďte nás podpořit, budeme rádi.

video z dostihu naleznete zde: Fitmin Cup 1.400m

 Well Absolut, Jaroslav Myška a Jan Verner

15.11.2017 Nový reprezentant stáje Racing.photo - Well Absolut

A je to tady! Dnes jsme z Napajedel k Jardovi do Valů dovezli novou posilu stáje - hnědáka Well Absolut (Pouvoir Absolu (GB), Well Knit (GB)). Je to roček a velkej sympaťák. Věřím, že bude Miraxovi důstojným nástupcem a již se těším na první start.

15.11.2017 Mirax penzionován

Rozhodla jsem se, že nebudeme dále Miraxe držet v dostihovém tréninku, ale že mu dopřejeme novou etapu života - roli rodinného mazlíka. Cítím, že by si měl odpočinout a jsem ráda, že dostihovou kariéru přestál bez úrazů a ve zdraví. V tuhle chvíli již dělá společnost naší WPB kobylce Zefiře. V nejlepším se má přestat a Mirax byl naposledy nejlepší!

 

8.10.2017 Mirax vítězně v Ceně Vltavy

Mirax při svém posledním startu zvítězil v jednom z nejprestižnějších dostihů roku, Ceně Vltavy, Steeplechase crosscountry kategorie National Listed na 4.500m.

Mirax tradičně odskočil do dostihu z předních pozic a brzy se usadil na špici. Skákal s jistotou a Jarda ho provedl dostihem bez vážnějších problémů v podstatě stylem start-cíl. Irskou lavici již tradičně prosvištěl na výbornou a pravděpodobně ani nezaznamenal hromadný pád na další překážce.

V oblouku před cílovou rovinou na Miraxe přišel Marcus Aurelius s Pepou Bartošem a my se začali bát, jestli to Mirax psychicky zvládne. Jarda však Miraxe podpořil a ten od soupeře v cílové rovině suverénně "odešel" a do cíle docválal s náskokem 9 délek před Marcusem Aureliem a Waikitou.

Mirax dostih prostál bez problémů, je zdráv a těší se na zasloužený odpočinek.

Jménem celého realizačního týmu vám děkujeme za podporu a pro připomenutí Miraxova největšího úspěchu přidáváme níže odkaz na video.

Martina Poláková

Racingphoto

Cena Vltavy 2017

 

29.9.2017 Před Cenou Vltavy

A je tu podzim...a s ním Velká pardubická. Ani nevím, jak se to stalo, ale uteklo to jako voda. Mirax po loňském triumfu s výrokem "daleko" obdržel od handicapera známku 81kg, což mu poněkud zkomplikovalo celou letošní sezónu. Hned zkraje musel do jedniček a i když ostudu neudělal, raději bychom ho viděli postupně ladit formu, než se nechat totálně otrávit ve finiši. 

Další dostih jsme byli nuceni jít s hmotností přes 73kg, navíc v parném letním dni a pak už se to s námi vezlo...Mirax se na nás naštval a usoudil, že za takových podmínek prostě běhat nebude. Nic na tom nezměnil ani zoufalý pokus o změnu prostředí na proutěnky ve Varech - naopak, bylo to ještě horší. Totální nezájem o dostihy vygradoval právě tam.

Na základě tohoto zjištění jsme se tedy rozhodli nechat koně odpočívat, a doufat, že se nám ho ještě ke konci sezóny podaří přesvědčit, že běh je vlastně radost. A zřejmě se nám to podařilo! 

Před dostihem 9. září v Pardubicích jsme mu sice slíbili, že je to naposled, ale svým výkonem si nakonec vysloužil ještě jeden "poslední" start - poběží 8. října v Pardubicích v Ceně Vltavy. Po dostihu jsme pro něj připravili "lázeňský pobyt" v soukromé stáji u Vlašimi, kde bude dělat společníka naší WPB kobylce Zefiře a věnovat se drezurní přípravě a kariéře rodinného mazlíka. Co bude dál, se uvidí...

Každopádně, držte nám palce na poslední štaci, ať se Mirax vrátí domů zdravý a užije si zaslouženého odpočinku. Bude to mít těžké, ale já věřím, že odejde se ctí.

Ohlédnutí za Miraxovou kariérou včetně videí z dostihů naleznete zde: Mirax přehled kariéry

7.4.2017 Mirax před novou sezónou

Mirax v klidu absolvoval celou zimní přípravu, stáj se zdá být v dobré formě (alespoň dle posledních výsledků trenérského tandemu Myškových ve Francii) a tak se již těšíme na výzvy, které nám přinese nová dostihová sezóna. Poprvé se představíme již tradičně v Pardubicích. 8.května odskočíme do zahajovací steeplechase I. kategorie na 4.500m. Vzhledem k handicapové známce 81kg, kterou Mirax obdržel za své loňské výkony, se nám trochu zkomplikoval návrat do nižších kategoríí a budeme tedy muset již z kraje sezóny měřit síly s ostřílenými matadory. Snad se v této společnosti Mirax důstojně zabydlí. V průběhu sezóny bychom rádi otestovali Miraxovi vytrvalecké schopnosti, měli byste nás tedy vídat v dostizích na distance kolem pěti kilometrů. Budeme rádi, když nás podpoříte ať už přímo na dostihovém závodišti nebo u televizního přenosu.

Přejeme našim dostihovým příznivcům příjemné zážitky a Miraxovi hodně štěstí!

9.10.2016 Mirax v Pardubicích opět stylem start - cíl

9. října 2016 se Mirax prosadil v poli 12-ti koní v rámcovém dostihu při Velké pardubické stylem start - cíl. Skvěle skákal, Jarda nastavil ostré tempo a soupeřům v cílové rovině došel dech. Mirax zvítězil s výrokem "daleko" a my měli dost času si vychutnat jeho drtivý finiš. Byl to krásný zážitek a příslib, že se možná jednou postavíme na start "Velké". Tak nám ke splnění této mety držte palce!

Níže uvádíme odkaz na video:

video Mirax vítězně

13.8.2016 Mirax v Kolesách zvítězil stylem start-cíl!

13. srpna 2016 se Mirax postavil na start steeplechase crosscountry III. kat. na 4.000m v Kolesách. Spolu s ním vyrazilo do bojů o prvenství ještě dalších 6 účastniků, z nichž však jen 9-ti letý bělouš Sokol(CAN) dokázal akceptovat Miraxovo ostré tempo až do cílové roviny, kde však Miraxe již nedokázal ohrozit a ten zvítězil jistě o 1 1/2 délky. Za touto dvojicí ještě dokončil favorizovaný Step Dancer trenéra Josefa Váni se ztrátou 7 délek. Další účastníci dostihu byli v průběhu zadrženi.

Máme velkou radost, že to tentokrát vyšlo a těšíme se na shledanou v některém z rámcových dostihů při Velké pardubické.

video z dostihu

Připravili jsme pro vás rozsáhlou fotodokumentaci - podívejte se do fotogalerie, sekce Mirax.

23.7.2016 Mirax druhý v dostihu III. kategorie v Kolesách

Mirax opět ukázal, že běhání "zepředu" mu svědčí a finišoval na druhém místě v dostihu steeplechase crosscountry III. kategorie na 4.000m. Video z dostihu naleznete zde:

Video Mirax 2. místo

Naše příští kroky povedou opět do Koles a letmým pohledem do přihlášek je už dnes jasné, že se v podstatě bude jednat o pokus o reparát. Držte nám palce!

4.6.2016 Mirax třetí v Pardubicích - Projeďte se s Miraxem v dostihu!

4. června 2016 doběhl Mirax třetí v 6. dostihu, Steeplechase crosscountry III. kat. na 4.700m - Cena bratranců Veverkových - v Pardubicích!
Ilustrační foto z kamery umístěné na helmě žokeje J. Myšky.


Mirax headcam video 3. místo

A Vy se teď můžete stát Miraxovým žokejem na pardubické dostihové dráze. Video z kamery na přilbě Jardy Myšky jsme umístili také do Fotogalerie. Příjemný zážitek z jízdy! 22.4.2016 - Pojďte se projet s Miraxem přes překážky v Pardubicích!

Mirax pilně trénuje a videa najdete v sekci Mirax. Zde Vám jedno vkládáme rovnou na hlavní stránku. Příjemnou zábavu!12.9.2015 Mirax úspěšně klepe na dveře vyšších kategorií

V Pardubicích se v sobotu Miraxovi dařilo. Posunuli jsme se do vyšších kategorií a byli zvědaví, jak se s tím Mirax popere. Poněkud nás zaskočilo, že jsme byli považováni za  favorita dostihu, neb naše cíle byly poněkud skromnější. Jak se však ukázalo, máme na to! Mirax odvodil pole až k výběhu na travnatý ovál a i když nás v cílové rovině čtyři účastníci přespurtovali, máme na svém kontě skalp nejednoho matadora překážkových drah, což je povzbuzující pro další tréninkové úsilí.

 

Video Pardubice 5. místo

 

19.7.2015 Mirax v Kolesách druhý za Cross Icem

Vskutku letní počasí, krásné fotografie, koník v dobré psychické i fyzické kondici, mrkněte na článek a fotogalerii.  :-)

12.06.2015 Dostih, který se nekonal

Při absenci vhodných propozic jsme se rozhodli otestovat Miraxovi vytrvalecké schopnosti ve Zlatém poháru, klasické steeplechase na 4.400m kat. NL. Bohužel, neotestovali jsme nic, neb dostih byl pro špatné počasí zrušen.

30.5.2015 Když se jede jinam...aneb příště reparát

Poslední květnová neděle pro nás nebyla šťastná. Dostih se vyvíjel dobře, Mirax si poklidně cválal na čele dostihu až do okamžiku, kdy žokej zaspal a navedl koně na špatný skok. Z chyb jsme se snad poučili a příště se vám pokusíme zprostředkovat komplexní zážitek z dostihu. Zachovejte nám přízeň, i žokej je jenom člověk...

8.5.2015 Mirax premiérově třetí mezi staršími

8. května se Mirax utkal poprvé se staršími koňmi v dostihu na 4.000m a k naší nemalé radosti dokončil na slibném třetím místě poté, co prakticky celý dostih vedl pole. Více v sekcích Aktuality a Mirax

12.10.2014 Mirax důstojně zakončil dostihovou sezónu 2014
Mirax důstojně zakončil dostihovou sezónu 2014.

Mirax podal v Pardubicích solidní výkon. Skvěle skákal a byl aktivní i v průběhu dostihu. 
Radost (krom toho, že je Mirax zdráv) nám udělal i příbuzenský souboj Mirax/Moderátor, ze kterého jsme vyšli vítězně. Průběh dostihu byl poměrně dramatický. Na dropu do Miraxe "drbnul" vedle cválající kůň, což jsme naštěstí ustáli.
Přišlo ještě pár drobných kolizí, ale ty už nebyly tak nebezpečné. Bohužel pro Miraxe se první část dostihu odehrála
ve falešném tempu a tak zvítězili spíše nejlepší mílaři, než nejlepší steepleři.
Snažili jsme se tempo trochu vylepšit, ale přišli jsme s touto snahou příliš pozdě.
Nepodařilo se nám ostatní dostatečně utahat a Mirax už nebyl schopen akceptovat zrychlení při výběhu na travnatý ovál. Budiž nám to ponaučením pro příští sezónu - na nic se neohlížet a jít si vlastním tempem hned od startu. Každopádně, děkujeme všem za podporu!

Fotografie jsme již nahráli do galerie, kde najdete i TV záznam dostihu.23.08.2014 Vítejte na obnovených stránkách Racing Photo

Chystáme pro vás fotoreportáže z dostihových dní a zvláštní pozornost budeme v tomto roce věnovat naší obnovené dostihové stáji Racing.photo. 

 

Mirax
Mirax se do stáje Racing.Photo dostal na podzim roku 2012, poté, co se naše překážková naděje Marionetta vážně zranila v Kolesách. Zatímco Marionetta se dnes prohání na loukách Královéhradeckého kraje, Mirax se zabydlel v dostihové stáji ve Valech u Přelouče u Jardy Myšky a Štěpánky Sedláčkové.

Po úspěšné  Sharaně a poněkud smolné Marionettě je Mirax prvním „chlapem“ ve stáji Racing.Photo.

Mirax je příbuzný Mary Day, kterou příznivci stránek Racing.photo dobře znají a proto jistě chápou, že je pro mne tak trochu i srdcovou záležitostí. Pochází (stejně jako Mary Day a Mariionetta)  z chovu paní Lenky Szotkové a v jeho rodokmenu nalezneme hned dva plemeníky produkující kvalitní steeplery: In Camera (IRE)  a Secret´n Classy (CAN). Matka Monteka je dcerou Merindy (pravá sestra Mary Day) v jejímž rodokmenu  najdete hřebce Asturiano (CHI), který byl dle mého názoru v českém chovu velmi podceněn.

Miraxovy dostihové začátky nebyly lehké. Celou zimu a část jara 2013 promarodil a jeho výsledky na rovině byly poněkud rozpačité. Ačkoli trenér nebyl z tohoto svého svěřence zpočátku nadšen, já věřila, že se to nad překážkami zlomí. A k mé obrovské radosti, tento předpoklad prozatím vychází. Mirax získal pro stáj Racing.Photo historicky první překážkové vítězství , když na konci května zdolal v Pardubicích početné pole v dostihu na 3.500m. Prozatím se pohybujeme ve čtyřkové společnosti, ale Miraxův dostihový projev se stále lepší a je tudíž příslibem do vyšších kategorií.

Mirax je bezproblémový koník s bojovným srdcem, který jde na jakoukoli překážku bez zaváhání, a já jen doufám, že bude mít kapku štěstí...

Držte nám palce.

Racing Photo - Martina Poláková


OGJkYmJl