Well Absolut to dokázal! Zvítězil v Ceně Labe!

9.10.2022 Wilda dnes "vytřel zrak" všem pochybovačům a ve strhujícím souboji nakonec porazil Chelmsforda v Ceně Labe. 

Dostih se neobešel bez karambolů a napínavých situací, kdy zejména okamžik před náběhem na Hadí příkop a volný kůň vytlačující Wildu z dráhy nám připravil perné chvilky. Naštěstí se Jarda včas zorientoval, pochopil, že situace je vážná a vzal Wildu zpátky. Poté jsme ještě chvilku tajili dech, jak Wilda toto nečekané extempore stráví a jestli se bude schopen plně koncentrovat na další průběh dostihu. Naštěstí to zvládl, velmi rychle se zklidnil, skvěle skákal a vydržel soustředěný a motivovaný až do úplného konce, kde se prosadila jeho vysoká rovinová třída. 

Dnes to byl koncert charakterního bojovného koně a zkušeného, v poslední fázi dostihu až neuvěřitelně klidného žokeje. Těžko říct, kdo byl větším hrdinou dne...oba předvedli super výkon, houževnatost a nervy ze železa. Jsme na ně právem pyšní, doufáme, že kůň bude v pořádku a s nadějí hledíme do další sezóny, kde - pokud zdraví dovolí - pošleme Well Absoluta do jedné z kvalifikací na "Velkou". 

Děkujeme všem, kdo nám věřili a doufáme, že nám zachováte přízeň i v další sezóně. 

Záznam dostihu naleznete zde:

Cena Labe 2022

Záznam přenosu ČT1 včetně Ceny Labe:

VP přenos dostihového odpoledne od Ceny Labe

Well Absolut vítězí v Ceně Labe

Chystáme se na Cenu Labe...

Dnes, 3. října 2022, byla publikována startovní listina Ceny Labe, ve které se po krátké odmlce na pardubickém závodišti představí Well Absolut. Wilda se od června na dráze neobjevil, což byl záměr, abychom ho udrželi ve zdraví a vyladili formu právě na Cenu Labe.  

V rámci relaxace došlo i na fyzioterapii a to včetně akupunktury, takže péče byla příkladná (a nákladná) a teď už nezbývá, než doufat, že se koník za poskytnutou péči odvděčí. 

Dle sázkových kanceláří nastupujeme v roli druhého favorita hned za Chelmsfordem, se kterým jsme se letos na dráze nepotkali, takže se nám jen těžce odhaduje, jak by to mohlo dopadnout. Chelmsford totiž, stejně jako Wilda, podlehl v Pardubicích Night Moonovi a to nachlup stejně - o 5 délek, jen na kratší distanci. Zatímco v případě Wildy finišoval v dostihu na 5.200m na třetím místě za Night Moonem a Well Absolutem Laverno s výrokem "daleko", Chelmsfordovi dýchala z bezprostřední blízkosti na záda Dajuka v dostihu na 4.400m. Ta ale disponuje výrazně lepší formou, nežli Laverno... Takže zase nejsme o moc moudřejší. Chelmsford je "rozběhaný", Well Absolut zase "pošetřený". V neděli tak pravděpodobně rozhodne aktuální forma nebo kapka štěstí. 

V sedle se představí už tradičně Jarda Myška, který koníka dokonale zná a na skocích mu věří. Otázkou je, zda se někdo ujme tempa. Pokud ne, obávám se, že opět odvodíme celý dostih a v cílové rovině se budeme modlit, aby Wildovi stačila jeho rovinová třída.

Každopádně, nedělní vystoupení, pokud se vydaří,  bude pro Wildu znamenat první část vstupenky do Velké Pardubické 2023. Tak nám v neděli ve 14:15 držte palce a my se vás pokusíme nezklamat.

Startovní listiny 9. října Velká pardubická

Cena společnosti Explosia a.s. - dvojka na 5.200m; ostrý test na Cenu Labe

18.06.2022 jsme vyslali Wildu v horkém počasí do boje na trať přes 5km. Wilda podal super výkon, odvodil celý dostih a v závěru s ním udržel krok jen zatím neporažený Night Moon. Máme super koníka a směřujeme k Ceně Labe. Za svůj výkon obdržel Hcp 75,5kg, nachlup stejnou, jako jeho předchůdce Mirax před Cenou Vltavy...třeba je to znamení... Tak snad Wildovi vydrží zdraví a uvidíme se při příležitosti přenosu dostihového odpoledne při Velké Pardubické v již zmiňované Ceně Labe. Těm, co dorazili na závodiště, děkujeme za podporu a budeme se snažit nezklamat na podzim...

Níže přikládáme záznam dostihového odpoledne České televize. Cena společnosti Explosia startuje v 16. minutě přenosu.

záznam ČT4sport

8.5.2022 - vstup do sezóny se vydařil

Po zrušeném výletu do Bratislavy jsme se letos poprvé vydali na dostihy, tentokrát do Pardubic. Wilda si vyzkoušel svou zatím první zkoušku nad 4km (4.400m) a popasoval se s ní nad očekávání dobře. 

Jaroslav Myška tentokrát na nic nečekal a Well Absoluta posadil na špici hned po startu. Věřil, že koník nástrahy pardubické dráhy již dostatečně zná a tudíž, že se na skocích nevysype. Wilda tak odtáhl celý dostih, nevysypal se a do cíle dorazil jako druhý, když ve finiši podlehl jen fenomenálnímu Gatsbymu s podporou Jana Faltejska.

Žokej byl po dostihu spokojený. Koník je zdravý, má za sebou další cennou zkušenost a my zase máme za sebou další z řady hezkých dostihových zážitků. Pojďte se podívat, jak nám to šlo:

Cena Tipsportu

Dostih v Bratislavě...anebo ne...

Tak koník má na dostihy v Bratislavě nejspíš jiný názor, než my...takže simuluje zranění...

V neděli se tedy do Bratislavy nepodíváme a budeme věřit, že do Pardubic se Wildovi chtít bude.

Tak snad tedy na shledanou v Pardubicích.

Well Absolut před prvním startem sezóny 2022. Míříme do Bratislavy.

1.4.2022 - Po zimním období, kdy Wilda rozhodně nezahálel, jsme ho byli navštívit v Kolesách a níže přikládáme záběry z výběhu. 

Well Absolut před sezónou 2022

Protože koník přezimoval dobře a vykazuje chuť k práci, rozhodli jsme se dle hesla: "Není čas, ztrácet čas.", že ho přihlásíme na první dostihový den 10. dubna do Bratislavy. Postaví se na start Jarné ceny Petržalky, steeplechase na 3.800m o 2.900EUR, kde bude mít poměrně nadupanou konkurenci. Tak snad se v zahraničí neztratí a naváže posléze hezkým výkonem v květnu na domácí dráze v Pardubicích, jako se to povedlo v loňské sezóně. 

Online přenos z dostihového odpoledne lze sledovat na stránkách www.zavodisko.sk.

Držte nám palce ve slovenské premiéře! 

23.10.2021 Pěkná rozlučka se sezónou 2021

Wilda se v sobotu v Pardubicích pěkně proběhl a hlavně - je po dostihu zdravý. Oslavili jsme tak hezké druhé místo po srdnatém výkonu, který sice nebyl bez chyb, ale koník se snažil, odvodil celý dostih a vítězství mu uniklo jen díky problému na poslední překážce. Wilda před skokem přibrzdil, skočil nakřivo a než se koník i Jarda "porovnali", zprava je podjel do té doby v závětří schovaný Korfu, který podobně, jako Wilda disponuje velmi slušnou rovinovou třídou, takže už jsme ho nedostihli.

Ale bylo to krásné (ačkoli chladné) slunečné odpoledne a jsme rádi, že se koník po úraze stihl vrátit na dráhu a ještě předvést takto bojovný výkon. Jsme nadšení, že se Wilda v překážkových dostizích "našel" a doufáme, že mu chuť závodit vydrží do další sezóny.

Teď už ho čeká krátký odpočinek a nástup do zimní přípravy, aby se na jaře ukázal v co nejlepší formě. 

Záznam dostihu je již tradičně připojen zde:

Cena Talenta - záznam dostihu

Přenos celého odpoledne ČT Sport - Wilda v čase 21min

Přenos dostihového odpoledne

Děkujeme všem, co přišli i těm, co fandili v teple domova. Zachovejte nám přízeň!

Well Absolut jde po zranění opět do akce

V sobotu 23. října se Wilda po vynucené pauze opět vydá do boje o přední příčky při posledním letošním dostihovém dni v Pardubicích. Zapsali jsme ho do dostihu III. kategorie na 4.000 metrů - Ceně Talenta.

Jestli Wildova aktuální forma bude na soupeře stačit, to nevíme. Každopádně nám koník v tréninku naznačoval, že by si letos ještě jeden start rád "střihnul". V jeho výkonu ho již tradičně podpoří Jarda Myška, který mu byl průvodcem již ve dvou vítězných startech. Bude to hattrick? Uvidíme...

Vzhledem ke skutečnosti, že v dostihu startuje jen pět koní, z nichž jediný Well Absolut je zástupcem českého chovu, věříme, že vypsaná majitelská prémie pro koně českého chovu nepřijde vniveč...

Držte nám palce, ať se koník i Jarda dostanou v pořádku do cíle. Děkujeme za podporu a uvidíme se v sobotu ve 14:40 v Pardubicích!

startovní listina 23.10.20201

26.6.2021 Well Absolut podruhé vítězný

Well Absolut si dnes poradil nejen s vysokou váhou, ale také se všemi soupeři. Tentokrát zvolil Jaroslav Myška aktivnější průběh dostihu hned po startu. Wilda šlapal na čele dostihu a do cíle se podíval jako první. Vyhrál výrokem lehce 5 a my máme naději, že se v krosech našel a že snad přišel dostihům zase na chuť. 

Uvidíme, jakou známku mu nadělí handicaper a podle toho se rozhodneme, kam se vydáme příště. Jisté je, že do čtyřky už se "nevlezeme" a konfrontace s těmi zkušenějšími je tedy nevyhnutelná. Tak nás sledujte a držte všechny palce! 

Cena Jockey Clubu - video z dostihu

V sobotu 26. června v Pardubicích další pokus. Bude mít Wilda "svůj den"?

V sobotu se na pardubickém dostihovém závodišti opět pustí Well Absolut do boje o některou z dotovaných pozic. Po vítězství v Ceně nadačího fondu Jockey Clubu vyfasoval do sobotního dostihového dne nejvyšší váhu v poli a navíc  rozmáčenou dráhu po vydatných deštích posledních dní. Nebude to tedy mít vůbec jednoduché.  O to více jsme zvědaví, jak si s nástrahami kurzu poradí. Každopádně se ukáže, zda byl minulý výsledek ojedinělým záchvěvem motivace po dlouhé pauze, či zda se stanou krosové dostihy jeho oblíbenou disciplínou...

Startujeme v 15:40. Přijďte nás podpořit!

startovní listina Pardubice 26. června 2021

22.5.2021 Motivace nalezena, Well Absolut vítězně v Pardubicích

A je to tady! Konečně jsme se dočkali a Wilda předvedl, co v něm dříme.

V sobotu 22. května vyrazil Well Absolut na trať 3.350m steeplechase crosscountry v Pardubicích. Jak se jockey nechal slyšet před dostihem - větev pod Wildovou dostihovou kariérou byla již nařezána a mohl by to tak být jeho poslední start. Naštěstí nebyl...

Wilda do dostihu vyrazil vlažně, ale Jarda ho celkem brzy posunul do první pětky, pak trojky a nakonec, po výběhu na travnatý ovál, na špici, kde se v pohodě udržel až do cíle a vyhrál výrokem lehce 7. Radost realizačního týmu nezná mezí a jen doufáme, že to nebyl ojedinělý záchvěv motivace, ale že koníkovi závodění zachutná a bude se snažit i po zbytek sezóny. 

Za tento výkon obdržel známku hcp 67,5kg, což nám bohužel trochu kazí plány do budoucna (v dalším dostihu už bude nosit hodně vysokou váhu), ale to se nedá nic dělat.

A co dál? Pokud bude Wilda zdravý, uvidíme se nejspíš opět v Pardubicích a to při "druhé kvalifikaci" 26. června. Snad už bude na závodišti více diváků a vy nás budete moci podpořit přímo na místě. Zatím se podívejte, jak to všechno probíhalo ze záznamu...

video z dostihu

3.5. 2021 Záznam z dostihového odpoledne ve Wroclavi

Třetí dostih odpoledne - Well Absolut

Wilda absolvoval letošní první start. A jak se mu vedlo? Celkem fajn. Dle slov jockeye to bylo mnohem lepší, než minule. Koník lépe skákal, byl poměrně v klidu usazený mezi koňmi a chvilku si i vyzkoušel pozici vítěze. Pří náběhu do závěrečné fáze dostihu už ale nebyl schopen akceptovat akceleraci tempa soupeřů a docválal si pro solidní sedmé místo z celkem čtrnácti účastníků. 

Příště nás uvidíte v krosové zkoušce na domácím závodišti v Pardubicích. Snad to bude ještě lepší...

Držte nám palce!

Well Absolut před sezónou 2021

25.04.2021 jsme se vydali za Wildou. Zkontrolovali jsme, jak se mu před sezónou v novém prostředí líbí (tréninková základna se přesunula    z Valů do Koles) a osobně jsem provedla úvodní psychoanalytické sezení s koněm na téma dostihová motivace - radost závodit. Snad jedno sezení postačí.

Wilda by měl startovat v pondělí 3.května v Polsku ve třetím dostihu dne na 3.400m. Poběží "dokola", abychom mu to na první start nekomplikovali. Tak snad budeme svědky skokanského stylu, který předvádí v tréninku a nikoli "gagarinovských vzletů", jakých nám dopřával při svém posledním startu na stejném závodišti. 

Držte nám palce a pokud si budete chtít s námi zazávodit, sledujte online přenos na stránkách závodiště ve Wroclavi. Wilda vyběhne ve 14:00.

https://www.torpartynice.pl/program-online/

11.11.2020 Peklo Wildovi motivace

Tak se to neprolomilo. Wilda prostě tento rok už závodit nechce. První část dostihu se ocitl na čele a hezky v tempu šlapal. Skokový projev byl sice o poznání horší, než jsme zvyklí doma a tempo trochu připomínalo tahací harmoniku, ale na skocích se nevysypal.

Nicméně, v okamžiku, kdy ho soupeři před polovinou dostihu dojeli, přehodil v hlavě výhybku a z dostihu prostě (sprostě) vycouval.

7. dostih, Partynice, Polsko

Věřte, že byste nechtěli slyšet komentář žokeje po dostihu...

Přes zimu zkusíme vymyslet, jak koníka namotivovat a uvidíme, jestli budeme ve své snaze úspěšní.

Celé dostihové odpoledne si můžete vychutnat níže...7. dostih začíná v čase 3:28 přenosu.

11.11.2020 dostihové odpoledne Wroclav, Polsko

7.11. 2020 Well Absolut míří do Polska. Podaří se přechod do krosu?

11. listopadu se Wilda postaví na start krosu pro 4leté debutanty ve Wroclavi. Bude to jeho (i naše) zahraniční premiéra a jsme moc zvědavi, jak se s překážkami polského závodiště vypořádá a jestli bude ochoten zabojovat. Žokej (Jaroslav Myška) se na dostih těší, ačkoli konkurence je silná.

Trénovali jsme minulý týden v Kolesách a zdálo se, že tento typ tréninku se Wildovi zamlouvá.

Trénink Kolesa seskok 

Irská lavice

Startujeme ve 14:00 hodin, v sedmém dostihu a online přenos je možné sledovat na stránkách závodiště ve Wroclavi - www.torpartynice.pl

startka Wroclav překlikněte si v odkaze na 7. dostih, tam naleznete startku Wildova dostihu.

11.10.2020 Kam dál?

Po shlédnutí 130. Velké pardubické mě popadla bilancující nálada... Tato sezóna nebyla vydařená a nás to nutí k zamyšlení kudy a jak dál. Původně měl Wilda startovat v posledním dostihovém dni v Pardubicích (24. listopadu), dnes ale je již téměř jisté, že tento dostihový den se kvůli epidemiologické situaci konat nebude. Hledáme tedy Wildovi nějakou jinou možnost, kde se letos ještě proběhnout. Nabízí se Wroclav, pokud alespoň tam se něco odběhne a pokud nás tam s koněm vůbec pustí...Nic jiného už do konce roku nejspíš nenajdeme.

V roce 2021 zkusíme nejspíš štěstí v zahraničí. Nabízí se Francie, Polsko, Itálie...to ovšem bude také do značné míry záviset na situaci kolem pandemie. Mimo jiné půjde o to, aby bylo vůbec možno s koněm a realizačním týmem vycestovat. Doufáme, že se to podaří a také, že Wilda bude v dresu národních barev dělat našemu turfu a českému chovu čest.

13.9.2020 Ludra líná a naštvaný žokej

No, tak reparát se nekonal...tedy, dostih se konal, ale reparátem se dal nazvat jen velmi těžko. Wilda dorazil do Chuchle v náramné pohodě. V paddocku se pohyboval s klidem profíka. Tento klid mu, bohužel, vydržel po celou dobu průběhu dostihu. První kolo ještě jakžtakž šel, po prvním proběhnutí cílem ovšem nabyl dojmu, že to snad stačilo a přestal závodit. Pro trenéra, žokeje i majitele je poněkud frustrující vidět vlažný projev svěřence, o kterém ví, že jede "na půl plynu". Jak řekl po dostihu Jarda Myška:"Kvůli tomuhle tedy v pět ráno nevstávám...".

Co dál? Zkusíme dostih na domovské dráze v Pardubicích. Pokud ani domácí prostředí nepřiměje koníka, aby trochu zabral, máme poslední možnost - rychlý přestup do steeplechase, kde se do cíle podívá až nakonec. Pokud ani toto nezabere, budeme mít na prodej perspektivního koně do military...

V paddocku nám to slušelo... Wilda paddock

20.8.2020 trénink před reparátem v Chuchli

Po nepříliš zdařilém výkonu v Lysé, jsme se rozhodli popracovat na skokovém stylu našeho budoucího šampiona, tentokrát za přítomnosti mé maličkosti a mého "dlouhého skla". Jestli jsme natrénovali dost, to už brzy zjistíme ve Velké Chuchli, kde se 13. září postavíme na start dostihu IV. kat. na proutěnkách. Každopádně, zafotila jsem si s radostí - je to krásné zvíře a styl skoku posuďte sami.1.8.2020 Premiéra nad proutěnkami se moc nevyvedla, příště reparát

První víkend v srpnu proběhla v Lysé nad Labem Wildova proutěnková premiéra. Po nepřesvědčivém výkonu na rovině v Chuchli rozhodl trenér o přeřazení koníka do překážkového provozu. Wilda doma v přípravě skákal dobře a s chutí, tak jsme se ho rozhodli vyzkoušet v dostihu... Ukázalo se, že máme ještě "tréninkové rezervy". Wilda sice šel na soupeře takticky a dokonce se mu podařilo zvednout jim skok a tím je poněkud vykolejit, ale moc nám to nepomohlo. Rozebrali jsme ještě jednu proutěnku a pak už se Jarda rozhodl koníka dostihem prostě jen provést. V cíli si zazávodil s dalším z odpadlíků, ale toto dílčí vítězství nijak zásadně neovlivnilo míru naší radosti, nebo lépe, lehkého zklamání. 

No nic, hledíme vpřed a budeme hlásit 13. září do Prahy. Snad větší dráha a již známé prostředí Wildovi zachutná... 

záznam dostihu

22.6.2020 Wilda v Chuchli až čtvrtý, "utopil" se na měkké dráze

Co dodat...nadpis mluví za vše. Měkká dráha nám nesvědčí. Už vloni jsme měli mnohem vyšší ambice v posledním dostihu sezóny a stejně jako tentokrát byla dost měkká dráha, navíc rozbitá po předchozích dostizích. A stejně jako minulý rok, i ten letošní se v ní Wilda "utopil". Odvodil podstatnou část dostihu, aby si zajistil slušné tempo, ale v závěru už mu prostě došly síly. Další start si odskočíme na překážky a uvidíme, jak se to Wildovi bude líbit...

Níže alespoň záběry z paddocku a prvního proběhnutí cílem.

Tak zase příště!

Wilda nasedání

První kolo

Záznam dostihu

11.6.2020 Well Absolut se 21. června představí letos poprvé v Praze

Wilda se rozběhal v Mostě a teď se pokusí ještě o něco zlepšit v Praze. Na závodišti ve Velké Chuchli se postaví na start dostihu III. kat. na 2.800m. Tento dostih bude tak trochu lakmusovým papírkem, jakým směrem se bude ubírat Wildova dostihová kariéra...zda zůstane "na rovinách" nebo ho posuneme na překážky. 

A jak to vypadá na přihláškách? Prozatím se zdá, že společnost nám budou dělat koně "všech kategorií". Na přihláškách figuruje celkem 10 koní, od dosud nestartovavších, přes 4 leté až po 9-ti letého ostříleného matadora Solar Eclipse (GB), který si do dostihu odskočil z překážkového provozu. Nejvýraznějším soupeřem se dnešní optikou jeví Westernerka (IRE), která dokázala zvítězit 30. května v Karlových Varech na podobné distanci. Tak uvidíme, jak se s ní (a nejen s ní) Wilda v dostihu popasuje. 

Dostihové odpoledne bude přenášeno na Equi.TV, ale narozdíl od minulého Wildova startu, se tentokrát již setkám s Wildou v paddocku osobně.

Poslední (Wildův) dostih by měl odstartovat v 17:45. Sledujte nás online na EquiTV živě.

Pokud nás podpoříte, určitě to dobře dopadne!

18.5.2020 Well Absolut na "bedně" zahajovacího dostihového dne

Wilda dnes přicestoval do Mostu, aby se ukázal v handicapu II. kat. na 2.000m. Byl to zvláštní dostihový den...bez diváků a dokonce bez majitelů. Nicméně, fakt, že jsem dostih sledovala v přenosu EquiTV, mi nakonec nijak zvlášť nevadil vzhledem k výsledku, který Wilda zaběhl. Ukázalo se, že radost se dá prožívat i online...

Pojďte se také podívat, jak to celé probíhalo. Přenos Wildova dostihu začíná v čase 2:32 záznamu. 

Po dostihu je Wilda v pořádku, vyléčí zagalupovanou nožku (nic vážného) a brzy se snad zase ukáže. Sledujte nás a fanděte!

dostih II. kategorie Most

Živý přenos prvního dostihového dne z Mostu na EquiTV

Sledujte živě první dostihový den sezóny 2020 a to dnes, 18. května na EQUITV.cz. V 18:00 se na start postaví Well Absolut a to ve dvojkovém hcp na 2.000m. Sledujte a fanděte s námi. 

přímý přenos dostihového dne v Mostě 18.5.2020

1.5.2020 Well Absolut před odloženou sezónou

Vzhledem k aktuální situaci a vyhlášení nouzového stavu se zastavila, respektive dosud nerozjela dostihová sezóna 2020. Co v tuto chvíli dělají koně? Odpověď je jednoduchá - trénují. Je samozřejmě těžké chystat formu koně na neexistující propozici, ale ve stáji ve Valech se koně neflinkají...a tak Wilda s radostí přivítal možnost se na chvilku svobodně vyběhat z nahromaděné energie, kterou snad již brzy bude moci vybít v dostihu... 

Dle zprávy Jockey Clubu ČR začne sezóna 2020 dostihovým dnem 18.5. v Mostě. V pondělí 4. května se zveřejní propozice a my se pokusíme nalézt pro Wildu co nejdříve vhodný dostih, abychom se vám v nové sezóně mohli předvést (ačkoli se prozatím zdá, že počátek dostihové sezóny proběhne s vyloučením veřejnosti) nebo vám alespoň přiblížit tento zážitek prostřednictvím těchto stránek odkazem na videopřenos. 

A jak je Wilda na sezónu připraven? Posuďte sami. 

Well Absolut video

9.11.2019 Poslední dostih sezóny 2019

Wilda se v sobotu postavil na start dvojkového hcp ve Velké Chuchli. Půda byla hluboká a Wildovi se nepodařilo vyskočit ze startovních boxů tak, jak jsme doufali. Zůstal tak již od začátku dostihu na chvostu, navíc žokej Chaloupka musel kvůli rozbité dráze v cílové rovině volit vnější stopu a tak jsme naběhali v těžkém terénu spoustu zbytečných metrů. Wilda sice bojoval a v rovině ještě 7 soupeřů zdolal, ale nestačilo to na lepší, než osmou příčku. Můžeme se sice utěšovat, že startoval po dlouhé pauze a průběh dostihu nebyl ideální ale přiznejme si, čekali jsme víc. 

Teď koníka čeká krátký odpočinek a na jaře nejspíš reparát...

video z dostihu

Well Absolut znovu v Praze, v sobotu 9.11. se představí ve dvojkovém hcp

9.11.2019 Po krátké pauze způsobené zejména značnou akcelerací růstu, se Wilda opět postaví na start. Poběží v hcp II. kat. na 1.600m v Praze, Velké Chuchli. Po náročném jarním programu a při poznání, že koník má starosti s vlastním tělem, jsme naznali, že bude vhodné nechat koníka zrelaxovat a otestovat až jeho podzimní formu. V tréninku chodí dobře, je přiměřeně natěšený a tak jsme zvědaví, na jaké umístnění mezi staršími to aktuálně bude stačit a také na to, zda v sobě Wilda najde vnitřní motivaci k boji v cílové rovině. Právě finiš byl totiž tuto sezónu disciplínou, kde jsme marně hledali akceleraci z dvouleté sezóny. Tak uvidíme, jestli pauza pomohla.

Přijďte nás podpořit a podívat se, jak se od léta Wilda změnil...

Well Absolut ve Valech

22.06.2019 - České Derby

A je to za námi. V sobotu se Wilda postavil na start 99. Českého Derby, dostihu Gd3 na 2.400m pro 16 nejlepších vytrvalců tříletého ročníku. Vzhledem k tomu, že v Chuchli od rána hodně pršelo a dráha byla měkká a rozbitá po předchozích dostizích, zvolili jsme směrem k Janu Vernerovi pokyn, aby nikam nepospíchal, zaparkoval Wildu na vnější stopu a zkusil jít finišem. Wilda měl poměrně klidný průběh dostihu a ukázal i solidní progres v cílové rovině, který nám nakonec přinesl slušné deváté místo, když jsme si připsali na své konto skalpy koní jako Amazing Gangster, Chiouboucar nebo Big Ben. 

Po dostihu je Wilda v pořádku a žokej byl s výkonem koně také spokojen. Jeho výkon zhodnotil tak, že kůň v průběhu dostihu šel v klidu a v rovině prodal, na co aktuálně měl. Další prodloužení distance by mu, zdá se, nevadilo.

Teď čeká koníka odpočinek a o prázdninách nejspíš nějaká vhodná "troječka či dvoječka" na distanci kolem 2.000m, abychom mu před případným startem v St. Leger trochu zvedli sebevědomí. 

Děkujeme za podporu všem, co dorazili za námi do Chuchle, ale i těm, co drželi palce u televizní obrazovky. Věřím, že je Wilda umístěním v první desítce nezklamal. Každopádně, my jsme si atmosféru Derby dne maximálně užili a Wildův výkon řádně oslavili...

99. České Derby

ČT4Sport, záznam celého dostihového odpoledne

21.06.2019 Well Absolut se zítra představí v Derby

A je to tady. Zítra se Wilda postaví na start 99. českého Derby. A jaká máme očekávání? Necháme se překvapit...

Z dosavadních testů této sezóny nejsme o mnoho chytřejší, než na jejím začátku. Je Wilda spíše mílař, vytrvalec, či ultravytrvalec? Nevíme. Víme jen, že dosavadní starty na něm nezanechaly žádné stopy, je v dobré pohodě a v tréninku se projevuje tak nějak stabilně. Čili nepředře se, ale své si odpracuje. Jestli to bude zítra stačit na nějaké solidní umístění, to je ve hvězdách, ale my bychom si to pochopitelně přáli. 

Ve Velké červnové ceně Wilda bojoval a svižným tempem dokázal, že trocha vytrvalosti v něm dříme. Bude to na Derby stačit? V každém případě startovní číslo 15 by mohlo napomoci ke klidnějšímu průběhu a doufáme, že se tentokrát o tempo postará někdo jiný, což by Wildovi pomohlo trochu pošetřit síly na závěr. Ale nikdo dopředu neví, jaký bude průběh dostihu a pokud by hrozilo falešné tempo, museli bychom zase dopředu... 

Sázkaři nám mnoho nevěří, takže jezdec by měl být v klidu. Koníka už má osahaného, ví, na čem sedí a že se na něj může spolehnout. Takže hurá na start a bojovat do posledního dechu. Konkurence je těžká, ale nikdo není neporazitelný. Stačí trocha štěstí, tak nám ho přejte a přijďte nás podpořit. Hlavní dostih startuje v 17:35. Pro ty, co se nemohou dostavit osobně, uvádíme, že ČT 4sport vysílá přímý přenos...

startovní listina 22.6.2019 Velká Chuchle

Well Absolut - vizitka účastníka Derby 2019

1.6.2019 Velká červnová v novém rekordu

1.6.2019 se v Chuchli odběhla Velká červnová cena, dostih I. kategorie na 2.212m pro 3 leté s naší účastí. Dostihu jsme udělali poctivé tempo a bojovali až do konce. Na nejlepší to nestačilo, ale ostudu jsme neudělali. Je to sice malá útěcha, ale Wilda se pral do posledních metrů a poprvé v tomto roce si sáhl za svou komfortní zónu, když podstatnou měrou přispěl k nejrychlejšímu času v historii tohoto dostihu a to více než o 1 sekundu. Ráno po dostihu byl Wilda lehce unavený, ale v pořádku. Uvidíme, jak náš výkon ocení handicaper a pokud nám známka bude stačit, uvidíme se 22. června v Českém derby.

Video z dostihu - Velká červnová cena

11.5.2019 Well Absolut ve Velké jarní ceně

Wilda se o víkendu postavil na start Velké jarní ceny, dostihu kategorie Listed na 1.600m pro 3leté hřebce, první části tkzv. klasické trojkoruny.

Od dostihu jsme si hodně slibovali, koník chodil v práci super a všichni jsme si mysleli, že to v dostihu "prodá". Bohužel, neprodal. Doběhl osmý. Sice ne daleko od vítěze, ale mnohem hůře, než jsme doufali. Ještě na distanci to vypadalo na boj o druhé až třetí místo, ale potom nás "přejeli". Žokej byl po dostihu zklamaný, protože se mu zdálo, že koník nevydal, na co měl - lidově řečeno, že se na to vykašlal.

Z opakovaného zhlédnutí dostihu se nabízí, že kůň možná není schopen akceptovat závěrečné zrychlení a jde si "svým tempem". Za cílem se téměř nedá zastavit, ale před cílovou podkovou už prostě nezrychlí. Zkusíme tedy distanci dále prodloužit a otestujeme jeho vytrvalecké předpoklady 1. června opět ve Velké Chuchli, tentokrát při Velké červnové ceně, dostihu I. kat. na 2.200m. Snad delší distance Wildovi zachutná a konečně ukáže závěr, který nám ukazuje v tréninku a na který se již od počátku sezóny marně těšíme...

 Děkujeme dámám i všem ostatním, co nás přišli podpořit a vzkazujeme: "Držte nám palce i nadále a vězte, že i cesta je někdy cíl!".

 video z dostihu a TV přenos (cca v čase 40min)

ČT přenos Velká jarní cena

Velká jarní cena 2019

22.4.2019 Well Absolut na tabuli v Memoriálu Profesora Václava Michala

Dotovaným pátým místem a nejlepším umístěním co se domácího chovu týče potvrdil Well Absolut v Memoriálu Profesora Václava Michala, dostihu I. kategorie na 1.400m, že svou třídou patří do špičky ročníku. Přestože ho asi 600m po startu zagalupoval jeden ze soupeřů a Jan Verner musel řešit překvapivé vybočení koně, což oba trochu rozhodilo, došel do cíle na pěkném pátém místě a oplatil Big Benovi porážku z prvního životního startu na stejné distanci. 

Dostih se odehrál ve velmi svižném tempu a vítěz (Amazing Gangster) proběhl cílem ve druhém nejrychlejším čase historie tohoto dostihu.

Vzhledem k tomu, že nepovažujeme Wildu za sprintera, hledíme s nadějí ke startu Velké Jarní, kde snad prodá "dostih v nohách" na distanci, která by mu měla více sedět. Věříme, že se sečná ranka na Wildově pravé zadní zhojí bez problémů a že nám tento drobný incident koníka do budoucna neodradí od bojovného výkonu. Po dostihu byl sice na nás trochu "naštvaný", ale doma čekající večeře mu náladu zjevně vylepšila. Ráno po dostihu je nožka lehce oteklá, ale koník je veselý a vypadá to, že dostih prostál bez následků.

Děkujeme všem, co přišli fandit, a těšíme se na shledanou 11. května opět v Chuchli, tentokrát při Velké jarní ceně.

video z dostihu - Memoriál Michala 2019

 Fotodokumentace z dostihu již byla přidána do Fotogalerie.

Well Absolut

 

1.2.2019 Well Absolut v klasikách - přijďte ho podpořit!

V sezóně 2019 by se Wilda měl představit ve všech klasických zkouškách. Na první běhání jsme mu vybrali datum 22. dubna, kdy změří síly se sprintery v dostihu 1. kategorie pro 3 leté na 1.400m, poté by měl pokračovat 11. května Velkou jarní cenou, dostihem pro tříleté mílaře, dále bychom Wildu měli vidět při vrcholu celé rovinové dostihové sezóny t.j. 99. Českém derby (letos s dotací 2.000.000Kč), které se poběží 22. června a nakonec, pokud se v Derby potvrdí i jeho vytrvalecké dispozice, ještě 8. září v St. Leger. Všechny dostihy se odběhnou ve Velké Chuchli.

Bude to náročný program a Wilda bude potřebovat vaši podporu, tak přijďte fandit, těšíme se na Vás.

 

 

7.11.2018 Návštěva u Well Absolut

Podívejte se, jak odpočívají koně po dostihové sezóně. Wilda si odpočinek zasloužil a náramně si to užívá... Držte nám palce do klasického ročníku!

Well Absolut ve výběhu

7.10.2018 Well Absolut bez konkurence

7.10.2018 se Wilda postavil na svůj druhý start. Vyslali jsme ho do boje v dostihu třetí kategorie na 1.600m v pražské Velké Chuchli v rámci seriálu Fitmin Cup. Stejně jako při svém prvním startu jsme si vylosovali startovní číslo 13 a opět nám přineslo štěstí!

Po startu se Wilda usadil na čtvrtém místě a hlídal si, aby mu čelní koně příliš neutekli (minule nám pár metrů chybělo). Na začátku cílové roviny předvedl Jan Verner stejný manévr jako minule. Vytáhl Wildu na vnější stopu a pobídl k finiši. Od této chvíle už soupeři pozorovali jen Wildovu stále se vzdalující zadnici... Cílem Wilda prosvištěl zcela osamocen s náskokem 14-ti délek.

Byl to fenomenální zážitek, všichni jsme si to maximálně užili. Děkujeme koníkovi, jezdci, trenérům a všem, co nás přišli podpořit a těšíme se, co nám Wilda ukáže na jaře...

video z dostihu naleznete zde: video z dostihu

 

16.9.2018 Well Absolut zahájil kariéru velmi slibně

16. září 2018 se Wilda postavil na svůj první start. Vyslali jsme ho do boje v dostihu třetí kategorie na 1.400m v pražské Velké Chuchli. 

Koník se  choval velmi klidně a svého vodiče (Jarda Myška) i jezdce (Jan Verner) plně respektoval. Po  startu se usadil  asi v polovině   pole a na stejné pozici došel až do cílové roviny. Tam se Honzovi podařilo koníka namotivovat k drtivému finiši a cílovou podkovou procválal na krásném  druhém místě  s výrokem "boj, krátká hlava", když před ním uhájil o chlup prvenství Big Ben v sedle s Milanem Zatloukalem. 

Po dostihu byl koník lehce rozlámaný, ale již si odpočinul a dnes se těší na svůj druhý (a poslední) start sezóny. Poběží 7.října opět ve Velké Chuchli. Tentokrát si vyzkouší o 200m delší trať v rámci seriálu Fitmin Cup. Přijďte nás podpořit, budeme rádi.

video z dostihu naleznete zde: Fitmin Cup 1.400m

 Well Absolut, Jaroslav Myška a Jan Verner

15.11.2017 Nový reprezentant stáje Racing.photo - Well Absolut

A je to tady! Dnes jsme z Napajedel k Jardovi do Valů dovezli novou posilu stáje - hnědáka Well Absolut (Pouvoir Absolu (GB), Well Knit (GB)). Je to roček a velkej sympaťák. Věřím, že bude Miraxovi důstojným nástupcem a již se těším na první start.

15.11.2017 Mirax penzionován

Rozhodla jsem se, že nebudeme dále Miraxe držet v dostihovém tréninku, ale že mu dopřejeme novou etapu života - roli rodinného mazlíka. Cítím, že by si měl odpočinout a jsem ráda, že dostihovou kariéru přestál bez úrazů a ve zdraví. V tuhle chvíli již dělá společnost naší WPB kobylce Zefiře. V nejlepším se má přestat a Mirax byl naposledy nejlepší!

 

8.10.2017 Mirax vítězně v Ceně Vltavy

Mirax při svém posledním startu zvítězil v jednom z nejprestižnějších dostihů roku, Ceně Vltavy, Steeplechase crosscountry kategorie National Listed na 4.500m.

Mirax tradičně odskočil do dostihu z předních pozic a brzy se usadil na špici. Skákal s jistotou a Jarda ho provedl dostihem bez vážnějších problémů v podstatě stylem start-cíl. Irskou lavici již tradičně prosvištěl na výbornou a pravděpodobně ani nezaznamenal hromadný pád na další překážce.

V oblouku před cílovou rovinou na Miraxe přišel Marcus Aurelius s Pepou Bartošem a my se začali bát, jestli to Mirax psychicky zvládne. Jarda však Miraxe podpořil a ten od soupeře v cílové rovině suverénně "odešel" a do cíle docválal s náskokem 9 délek před Marcusem Aureliem a Waikitou.

Mirax dostih prostál bez problémů, je zdráv a těší se na zasloužený odpočinek.

Jménem celého realizačního týmu vám děkujeme za podporu a pro připomenutí Miraxova největšího úspěchu přidáváme níže odkaz na video.

Martina Poláková

Racingphoto

Velká pardubická 2017 celý přenos, Mirax 3:05

Cena Vltavy 2017

 

29.9.2017 Před Cenou Vltavy

A je tu podzim...a s ním Velká pardubická. Ani nevím, jak se to stalo, ale uteklo to jako voda. Mirax po loňském triumfu s výrokem "daleko" obdržel od handicapera známku 81kg, což mu poněkud zkomplikovalo celou letošní sezónu. Hned zkraje musel do jedniček a i když ostudu neudělal, raději bychom ho viděli postupně ladit formu, než se nechat totálně otrávit ve finiši. 

Další dostih jsme byli nuceni jít s hmotností přes 73kg, navíc v parném letním dni a pak už se to s námi vezlo...Mirax se na nás naštval a usoudil, že za takových podmínek prostě běhat nebude. Nic na tom nezměnil ani zoufalý pokus o změnu prostředí na proutěnky ve Varech - naopak, bylo to ještě horší. Totální nezájem o dostihy vygradoval právě tam.

Na základě tohoto zjištění jsme se tedy rozhodli nechat koně odpočívat, a doufat, že se nám ho ještě ke konci sezóny podaří přesvědčit, že běh je vlastně radost. A zřejmě se nám to podařilo! 

Před dostihem 9. září v Pardubicích jsme mu sice slíbili, že je to naposled, ale svým výkonem si nakonec vysloužil ještě jeden "poslední" start - poběží 8. října v Pardubicích v Ceně Vltavy. Po dostihu jsme pro něj připravili "lázeňský pobyt" v soukromé stáji u Vlašimi, kde bude dělat společníka naší WPB kobylce Zefiře a věnovat se drezurní přípravě a kariéře rodinného mazlíka. Co bude dál, se uvidí...

Každopádně, držte nám palce na poslední štaci, ať se Mirax vrátí domů zdravý a užije si zaslouženého odpočinku. Bude to mít těžké, ale já věřím, že odejde se ctí.

Ohlédnutí za Miraxovou kariérou včetně videí z dostihů naleznete zde: Mirax přehled kariéry

7.4.2017 Mirax před novou sezónou

Mirax v klidu absolvoval celou zimní přípravu, stáj se zdá být v dobré formě (alespoň dle posledních výsledků trenérského tandemu Myškových ve Francii) a tak se již těšíme na výzvy, které nám přinese nová dostihová sezóna. Poprvé se představíme již tradičně v Pardubicích. 8.května odskočíme do zahajovací steeplechase I. kategorie na 4.500m. Vzhledem k handicapové známce 81kg, kterou Mirax obdržel za své loňské výkony, se nám trochu zkomplikoval návrat do nižších kategoríí a budeme tedy muset již z kraje sezóny měřit síly s ostřílenými matadory. Snad se v této společnosti Mirax důstojně zabydlí. V průběhu sezóny bychom rádi otestovali Miraxovi vytrvalecké schopnosti, měli byste nás tedy vídat v dostizích na distance kolem pěti kilometrů. Budeme rádi, když nás podpoříte ať už přímo na dostihovém závodišti nebo u televizního přenosu.

Přejeme našim dostihovým příznivcům příjemné zážitky a Miraxovi hodně štěstí!

9.10.2016 Mirax v Pardubicích opět stylem start - cíl

9. října 2016 se Mirax prosadil v poli 12-ti koní v rámcovém dostihu při Velké pardubické stylem start - cíl. Skvěle skákal, Jarda nastavil ostré tempo a soupeřům v cílové rovině došel dech. Mirax zvítězil s výrokem "daleko" a my měli dost času si vychutnat jeho drtivý finiš. Byl to krásný zážitek a příslib, že se možná jednou postavíme na start "Velké". Tak nám ke splnění této mety držte palce!

Níže uvádíme odkaz na video:

video Mirax vítězně

13.8.2016 Mirax v Kolesách zvítězil stylem start-cíl!

13. srpna 2016 se Mirax postavil na start steeplechase crosscountry III. kat. na 4.000m v Kolesách. Spolu s ním vyrazilo do bojů o prvenství ještě dalších 6 účastniků, z nichž však jen 9-ti letý bělouš Sokol(CAN) dokázal akceptovat Miraxovo ostré tempo až do cílové roviny, kde však Miraxe již nedokázal ohrozit a ten zvítězil jistě o 1 1/2 délky. Za touto dvojicí ještě dokončil favorizovaný Step Dancer trenéra Josefa Váni se ztrátou 7 délek. Další účastníci dostihu byli v průběhu zadrženi.

Máme velkou radost, že to tentokrát vyšlo a těšíme se na shledanou v některém z rámcových dostihů při Velké pardubické.

video z dostihu

Připravili jsme pro vás rozsáhlou fotodokumentaci - podívejte se do fotogalerie, sekce Mirax.

23.7.2016 Mirax druhý v dostihu III. kategorie v Kolesách

Mirax opět ukázal, že běhání "zepředu" mu svědčí a finišoval na druhém místě v dostihu steeplechase crosscountry III. kategorie na 4.000m. Video z dostihu naleznete zde:

Video Mirax 2. místo

Naše příští kroky povedou opět do Koles a letmým pohledem do přihlášek je už dnes jasné, že se v podstatě bude jednat o pokus o reparát. Držte nám palce!

4.6.2016 Mirax třetí v Pardubicích - Projeďte se s Miraxem v dostihu!

4. června 2016 doběhl Mirax třetí v 6. dostihu, Steeplechase crosscountry III. kat. na 4.700m - Cena bratranců Veverkových - v Pardubicích!
Ilustrační foto z kamery umístěné na helmě žokeje J. Myšky.


Mirax headcam video 3. místo

A Vy se teď můžete stát Miraxovým žokejem na pardubické dostihové dráze. Video z kamery na přilbě Jardy Myšky jsme umístili také do Fotogalerie. Příjemný zážitek z jízdy! 22.4.2016 - Pojďte se projet s Miraxem přes překážky v Pardubicích!

Mirax pilně trénuje a videa najdete v sekci Mirax. Zde Vám jedno vkládáme rovnou na hlavní stránku. Příjemnou zábavu!12.9.2015 Mirax úspěšně klepe na dveře vyšších kategorií

V Pardubicích se v sobotu Miraxovi dařilo. Posunuli jsme se do vyšších kategorií a byli zvědaví, jak se s tím Mirax popere. Poněkud nás zaskočilo, že jsme byli považováni za  favorita dostihu, neb naše cíle byly poněkud skromnější. Jak se však ukázalo, máme na to! Mirax odvodil pole až k výběhu na travnatý ovál a i když nás v cílové rovině čtyři účastníci přespurtovali, máme na svém kontě skalp nejednoho matadora překážkových drah, což je povzbuzující pro další tréninkové úsilí.

 

Video Pardubice 5. místo

 

19.7.2015 Mirax v Kolesách druhý za Cross Icem

Vskutku letní počasí, krásné fotografie, koník v dobré psychické i fyzické kondici, mrkněte na článek a fotogalerii.  :-)

12.06.2015 Dostih, který se nekonal

Při absenci vhodných propozic jsme se rozhodli otestovat Miraxovi vytrvalecké schopnosti ve Zlatém poháru, klasické steeplechase na 4.400m kat. NL. Bohužel, neotestovali jsme nic, neb dostih byl pro špatné počasí zrušen.

30.5.2015 Když se jede jinam...aneb příště reparát

Poslední květnová neděle pro nás nebyla šťastná. Dostih se vyvíjel dobře, Mirax si poklidně cválal na čele dostihu až do okamžiku, kdy žokej zaspal a navedl koně na špatný skok. Z chyb jsme se snad poučili a příště se vám pokusíme zprostředkovat komplexní zážitek z dostihu. Zachovejte nám přízeň, i žokej je jenom člověk...

8.5.2015 Mirax premiérově třetí mezi staršími

8. května se Mirax utkal poprvé se staršími koňmi v dostihu na 4.000m a k naší nemalé radosti dokončil na slibném třetím místě poté, co prakticky celý dostih vedl pole. Více v sekcích Aktuality a Mirax

12.10.2014 Mirax důstojně zakončil dostihovou sezónu 2014
Mirax důstojně zakončil dostihovou sezónu 2014.

Mirax podal v Pardubicích solidní výkon. Skvěle skákal a byl aktivní i v průběhu dostihu. 
Radost (krom toho, že je Mirax zdráv) nám udělal i příbuzenský souboj Mirax/Moderátor, ze kterého jsme vyšli vítězně. Průběh dostihu byl poměrně dramatický. Na dropu do Miraxe "drbnul" vedle cválající kůň, což jsme naštěstí ustáli.
Přišlo ještě pár drobných kolizí, ale ty už nebyly tak nebezpečné. Bohužel pro Miraxe se první část dostihu odehrála
ve falešném tempu a tak zvítězili spíše nejlepší mílaři, než nejlepší steepleři.
Snažili jsme se tempo trochu vylepšit, ale přišli jsme s touto snahou příliš pozdě.
Nepodařilo se nám ostatní dostatečně utahat a Mirax už nebyl schopen akceptovat zrychlení při výběhu na travnatý ovál. Budiž nám to ponaučením pro příští sezónu - na nic se neohlížet a jít si vlastním tempem hned od startu. Každopádně, děkujeme všem za podporu!

Fotografie jsme již nahráli do galerie, kde najdete i TV záznam dostihu.23.08.2014 Vítejte na obnovených stránkách Racing Photo

Chystáme pro vás fotoreportáže z dostihových dní a zvláštní pozornost budeme v tomto roce věnovat naší obnovené dostihové stáji Racing.photo. 

 

Mirax
Mirax se do stáje Racing.Photo dostal na podzim roku 2012, poté, co se naše překážková naděje Marionetta vážně zranila v Kolesách. Zatímco Marionetta se dnes prohání na loukách Královéhradeckého kraje, Mirax se zabydlel v dostihové stáji ve Valech u Přelouče u Jardy Myšky a Štěpánky Sedláčkové.

Po úspěšné  Sharaně a poněkud smolné Marionettě je Mirax prvním „chlapem“ ve stáji Racing.Photo.

Mirax je příbuzný Mary Day, kterou příznivci stránek Racing.photo dobře znají a proto jistě chápou, že je pro mne tak trochu i srdcovou záležitostí. Pochází (stejně jako Mary Day a Mariionetta)  z chovu paní Lenky Szotkové a v jeho rodokmenu nalezneme hned dva plemeníky produkující kvalitní steeplery: In Camera (IRE)  a Secret´n Classy (CAN). Matka Monteka je dcerou Merindy (pravá sestra Mary Day) v jejímž rodokmenu  najdete hřebce Asturiano (CHI), který byl dle mého názoru v českém chovu velmi podceněn.

Miraxovy dostihové začátky nebyly lehké. Celou zimu a část jara 2013 promarodil a jeho výsledky na rovině byly poněkud rozpačité. Ačkoli trenér nebyl z tohoto svého svěřence zpočátku nadšen, já věřila, že se to nad překážkami zlomí. A k mé obrovské radosti, tento předpoklad prozatím vychází. Mirax získal pro stáj Racing.Photo historicky první překážkové vítězství , když na konci května zdolal v Pardubicích početné pole v dostihu na 3.500m. Prozatím se pohybujeme ve čtyřkové společnosti, ale Miraxův dostihový projev se stále lepší a je tudíž příslibem do vyšších kategorií.

Mirax je bezproblémový koník s bojovným srdcem, který jde na jakoukoli překážku bez zaváhání, a já jen doufám, že bude mít kapku štěstí...

Držte nám palce.

Racing Photo - Martina Poláková


MWMyM