MIRAX

Mirax

30.4.2010,  Hnědák, Valach A1/1, Otec: In Camera (IRE)  Matka: Monteka (Secret´n Classy (CAN), Merinda)
Stáj Racing Photo, trenér Myšková Štěpánka, chovatel Szotková Lenka.


Dostihová kariéra: viz odkaz zde

Mirax se do stáje Racing Photo dostal na podzim roku 2012, poté, co se naše překážková naděje Marionetta vážně zranila v Kolesách. Zatímco Marionetta se dnes prohání na loukách Královéhradeckého kraje, Mirax se zabydlel v dostihové stáji ve Valech u Přelouče u Jardy  a Štěpánky Myškových.

Po úspěšné  Sharaně a poněkud smolné Marionettě je Mirax prvním „chlapem“ ve stáji Racing.Photo.

Mirax je příbuzným klisny Mary Day, kterou příznivci stránek Racing.photo dobře znají a proto jistě chápou, že je pro mne tak trochu i srdcovou záležitostí. Pochází (stejně jako Mary Day a Mariionetta)  z chovu paní Lenky Szotkové a v jeho rodokmenu nalezneme hned dva plemeníky produkující kvalitní steeplery: In Camera (IRE)  a Secret´n Classy (CAN). Matka Monteka je dcerou Merindy (pravá sestra Mary Day) v jejímž rodokmenu  najdete hřebce Asturiano (CHI), který byl dle mého názoru v českém chovu velmi podceněn.

Miraxovy dostihové začátky nebyly lehké. Celou zimu a část jara 2013 promarodil a jeho výsledky na rovině byly poněkud rozpačité. Ačkoli trenér nebyl z tohoto svého svěřence zpočátku nadšen, já věřila, že se to nad překážkami zlomí. A k mé obrovské radosti, tento předpoklad do puntíku vyšel. Mirax získal pro stáj Racing.Photo historicky první překážkové vítězství , když na konci května 2014 zdolal v Pardubicích početné pole v dostihu na 3.500m. Zpočátku jsme se pohybovali ve čtyřkové společnosti, ale Miraxův dostihový projev se stále lepšil a na sklonku kariéry jsme již byli plnohodnotnými účastníky té nejvyšší společnosti.

Mirax je bezproblémový koník s bojovným srdcem, který nám ve své karíéře udělal spustu radosti. Jeho největším úspěchem se stalo vítězství v Ceně Vltavy v roce 2017. A jak jinak, než stylem start-cíl.

Pojďte si spolu s námi tento vrchol Miraxovi kariéry připomenout... Cena Vltavy 2017 

Velká pardubická 2017 celý přenos, Cena Vltavy v čase 3:05

 

Dnes je Mirax v drezurní přípravě a čeká ho nejspíš role rodinného jezdeckého koně.

A jak mu to jde se můžete podívat zde: Mirax v drezurní přípravě

 

 
ZGJhN2U0