MIRAX

Mirax

30.4.2010,  Hnědák, Valach A1/1, Otec: In Camera (IRE)  Matka: Monteka (Secret´n Classy (CAN), Merinda)
Stáj Racing Photo, trenér Myšková Štěpánka, chovatel Szotková Lenka.
Dostihová kariéra: viz odkaz zde

Mirax se do stáje Racing Photo dostal na podzim roku 2012, poté, co se naše překážková naděje Marionetta vážně zranila v Kolesách. Zatímco Marionetta se dnes prohání na loukách Královéhradeckého kraje, Mirax se zabydlel v dostihové stáji ve Valech u Přelouče u Jardy  a Štěpánky Myškových.

Po úspěšné  Sharaně a poněkud smolné Marionettě je Mirax prvním „chlapem“ ve stáji Racing.Photo.

Mirax je příbuzným klisny Mary Day, kterou příznivci stránek Racing.photo dobře znají a proto jistě chápou, že je pro mne tak trochu i srdcovou záležitostí. Pochází (stejně jako Mary Day a Mariionetta)  z chovu paní Lenky Szotkové a v jeho rodokmenu nalezneme hned dva plemeníky produkující kvalitní steeplery: In Camera (IRE)  a Secret´n Classy (CAN). Matka Monteka je dcerou Merindy (pravá sestra Mary Day) v jejímž rodokmenu  najdete hřebce Asturiano (CHI), který byl dle mého názoru v českém chovu velmi podceněn.

Miraxovy dostihové začátky nebyly lehké. Celou zimu a část jara 2013 promarodil a jeho výsledky na rovině byly poněkud rozpačité. Ačkoli trenér nebyl z tohoto svého svěřence zpočátku nadšen, já věřila, že se to nad překážkami zlomí. A k mé obrovské radosti, tento předpoklad prozatím vychází. Mirax získal pro stáj Racing.Photo historicky první překážkové vítězství , když na konci května 2014 zdolal v Pardubicích početné pole v dostihu na 3.500m. Zpočátku jsme se pohybovali ve čtyřkové společnosti, ale Miraxův dostihový projev se stále lepšil a dnes jsme plnohodnotnými účastníky trojkové společnosti s občasným výletem do nejvyšší společnosti.

 

Mirax je bezproblémový koník s bojovným srdcem, který jde na jakoukoli překážku bez zaváhání, a já jen doufám, že bude mít kapku štěstí...


Well Absolut


NWRkNzExY