23.08.2014 Vítejte na obnovených stránkách Racing Photo

Chystáme pro vás fotoreportáže z dostihových dní a zvláštní pozornost budeme v tomto roce věnovat naší obnovené dostihové stáji Racing.photo. 

 

Mirax
Mirax se do stáje Racing.Photo dostal na podzim roku 2012, poté, co se naše překážková naděje Marionetta vážně zranila v Kolesách. Zatímco Marionetta se dnes prohání na loukách Královéhradeckého kraje, Mirax se zabydlel v dostihové stáji ve Valech u Přelouče u Jardy Myšky a Štěpánky Sedláčkové.

Po úspěšné  Sharaně a poněkud smolné Marionettě je Mirax prvním „chlapem“ ve stáji Racing.Photo.

Mirax je příbuzný Mary Day, kterou příznivci stránek Racing.photo dobře znají a proto jistě chápou, že je pro mne tak trochu i srdcovou záležitostí. Pochází (stejně jako Mary Day a Mariionetta)  z chovu paní Lenky Szotkové a v jeho rodokmenu nalezneme hned dva plemeníky produkující kvalitní steeplery: In Camera (IRE)  a Secret´n Classy (CAN). Matka Monteka je dcerou Merindy (pravá sestra Mary Day) v jejímž rodokmenu  najdete hřebce Asturiano (CHI), který byl dle mého názoru v českém chovu velmi podceněn.

Miraxovy dostihové začátky nebyly lehké. Celou zimu a část jara 2013 promarodil a jeho výsledky na rovině byly poněkud rozpačité. Ačkoli trenér nebyl z tohoto svého svěřence zpočátku nadšen, já věřila, že se to nad překážkami zlomí. A k mé obrovské radosti, tento předpoklad prozatím vychází. Mirax získal pro stáj Racing.Photo historicky první překážkové vítězství , když na konci května zdolal v Pardubicích početné pole v dostihu na 3.500m. Prozatím se pohybujeme ve čtyřkové společnosti, ale Miraxův dostihový projev se stále lepší a je tudíž příslibem do vyšších kategorií.

Mirax je bezproblémový koník s bojovným srdcem, který jde na jakoukoli překážku bez zaváhání, a já jen doufám, že bude mít kapku štěstí...

Držte nám palce.

Racing Photo - Martina Poláková


 

MjQwZDM5N