Ohlédnutí za sezónou před Cenou Vltavy

A je tu podzim...a s ním Velká pardubická. Ani nevím, jak se to stalo, ale uteklo to jako voda. Mirax po loňském trimfu s výrokem "daleko" obdržel od handicapera známku 81kg, což mu poněkud zkomplikovalo celou letošní sezónu. Hned zkraje musel do jedniček a i když ostudu neudělal, raději bychom ho viděli postupně ladit formu, než se nechat totálně otrávit ve finiši.

Další dostih jsme byli nuceni jít s hmotností přes 73kg, navíc v parném letním dni a pak už se to s námi vezlo...Mirax se na nás naštval a usoudil, že za takových podmínek prostě běhat nebude. Nic na tom nezměnil ani zoufalý pokus o změnu prostředí na proutěnky ve Varech - naopak, bylo to ještě horší. Totální nezájem o dostihy vygradoval právě tam.

Na základě tohoto zjištění jsme se tedy rozhodli nechat koně odpočívat, a doufat, že se nám ho ještě ke konci sezóny podaří přesvědčit, že běh je vlasntě radost. A zřejmě se nám to podařilo!

Před dostihem 9. září v Pardubicích jsme mu sice slíbili, že je to naposled, ale svým výkonem si nakonec vysloužil ještě jeden "poslední" start - poběží 8. října v Pardubicích v Ceně Vltavy. Po dostihu jsme pro něj připravili "lázeňský pobyt" v soukromé stáji u Vlašimi, kde bude dělat společníka naší WPB kobylce Zefiře a věnovat se drezurní přípravě a kariéře rodinného mazlíka. Co bude dál, se uvidí...

Každopádně, držte nám palce na poslední štaci, ať se Mirax vrátí domů zdravý a užije si zaslouženého odpočinku. Bude to mít těžké, ale já věřím, že odejde se ctí.

 

 

YWMxZD