22.06.2019 - České Derby

A je to za námi. V sobotu se Wilda postavil na start 99. Českého Derby, dostihu Gd3 na 2.400m pro 16 nejlepších vytrvalců tříletého ročníku. Vzhledem k tomu, že v Chuchli od rána hodně pršelo a dráha byla měkká a rozbitá po předchozích dostizích, zvolili jsme směrem k Janu Vernerovi pokyn, aby nikam nepospíchal, zaparkoval Wildu na vnější stopu a zkusil jít finišem. Wilda měl poměrně klidný průběh dostihu a ukázal i solidní progres v cílové rovině, který nám nakonec přinesl slušné deváté místo, když jsme si připsali na své konto skalpy koní jako Amazing Gangster, Chiouboucar nebo Big Ben. 

Po dostihu je Wilda v pořádku a žokej byl s výkonem koně také spokojen. Jeho výkon zhodnotil tak, že kůň v průběhu dostihu šel v klidu a v rovině prodal, na co aktuálně měl. Další prodloužení distance by mu, zdá se, nevadilo.

Teď čeká koníka odpočinek a o prázdninách nejspíš nějaká vhodná "troječka či dvoječka" na distanci kolem 2.000m, abychom mu před případným startem v St. Leger trochu zvedli sebevědomí. 

Děkujeme za podporu všem, co dorazili za námi do Chuchle, ale i těm, co drželi palce u televizní obrazovky. Věřím, že je Wilda umístěním v první desítce nezklamal. Každopádně, my jsme si atmosféru Derby dne maximálně užili a Wildův výkon řádně oslavili...

99. České Derby

ČT4Sport, záznam celého dostihového odpoledne

 

MDc4N2